Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Pri nas podražitev vseh goriv, na Hrvaškem ne

Last Updated on: 12th oktober 2024, 03:07 pop

Na bencinskih črpalkah, kjer cene določa vlada, so od jutra dražji vsi naftni derivati. A cene goriv bi poskočile še bolj, če vlada ne bi znižala marž za prodajalce naftnih derivatov. Še bolj je na trgu posredovala vlada sosednje Hrvaške, ki cene določa na vseh črpalkah, tudi na tistih na avtocestah. Na Hrvaškem se je za cent podražil le neosvinčen bencin. Cene dizla pa so tam ostale nespremenjene in so zdaj že krepko nižje kot v Sloveniji. Je pa nekoliko dražji neosvinčen bencin. Primerjava cen, če ste na Hrvaškem ali potujete tja, je takšna:

Vlada je to, da je z znižanjem marž prodajalcev naftnih derivatov preprečila še večjo podražitev, sporočila tako:

“Vlada je sprejela Uredbo o spremembi Uredbe o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov, ki določa najvišjo dovoljeno višino marže za dizel 0,0983 eura/liter ter 0,0994 eura/liter za NMB-95. Najvišja dovoljena višina marže za KOEL ostaja 0,08 eura/liter. Če vlada s to uredbo ne bi predlagala omejitve marž, bi se drobno prodajne cene bencina in dizla zvišale bolj, kar lahko vpliva na konkurenčnost podjetij na mednarodnih trgih oziroma lahko vpliva na socialni položaj končnih potrošnikov.”

O novih cenah pa so sporočili: “Ob nespremenjenih trošarinah bodo najvišje dovoljene drobnoprodajne cene bencina, dizla in kurilnega olja od 16. julija 2024 do vključno ponedeljka 29. julija 2024, znašale 1,514 evra za liter bencina, 1,528 evra za liter dizelskega goriva in 1,146 evra za liter kurilnega olja.”

Zadnje mesece cene nihajo tako:

f

---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (0)

Disqus Comments (1)

https-spletnicasopis-eu