Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Policija: To so množične zlorabe azilnega sistema

Last Updated on: 20th december 2022, 11:38 pop

“Trend porasta števila izraženih namer podaje prošenj za mednarodno zaščito je letos izrazito strm. Kaže
na očiten porast problematike zlorab našega azilnega sistema,” opozarja policija, ki povzema, da tudi “trend števila ilegalnih prehodov strmo narašča. Največ je bilo obravnavanih državljanov Afganistana,
kar je glede na situacijo v izvorni državi in v državah, kjer neuspešno iščejo zatočišče, razumljivo. Sledijo
državljani Indije in Burundija, kar je posledica vstopa v Srbijo brez vizumske obveznosti in nadaljevanja
poti proti dejanskim ciljnim državam.” Ocene so iz ta teden objavljenega poročila “ILEGALNE MIGRACIJE NA OBMOČJU REPUBLIKE SLOVENIJE” za mesec september.

V poročilu policija povzema, da je število ilegalnih migrantov, ki izrazijo namero podaje prošnje za mednarodno zaščito, več kot štirikrat večje od lanskoletnega. Letošnji trend porasta je velik in strm. Povečalo se je predvsem število afganistanskih državljanov, vendar se njihov delež v strukturi zmanjšuje. Struktura prosilcev po državljanstvu se je močno spremenila, tudi tu so pomembno zastopani državljani Indije in Burundija. Skoraj vsi tisti, ki izrazijo namero podati prošnjo za mednarodno zaščito, po nastanitvi v azilnih
kapacitetah nadaljujejo pot v svoje dejanske ciljne države. To je postal glaven modus ilegalnega
prehajanja meja na poti proti dejanskim ciljnim državam. Le malo izmed tistih, ki izrazijo namero podaje
prošnje, počaka na konec postopka, kar kaže na nizek interes za mednarodno zaščito v Sloveniji.

Celotno poročilo lahko preberete tukaj:

---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (1)

Disqus Comments (0)

https-spletnicasopis-eu