Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Velik napredek: Zastoji so se premaknili iz Slovenske Bistrice do Slovenskih Konjic

Last Updated on: 22nd maj 2025, 08:25 dop

Železniška postaja Jesenice, ki jo bo Riko Janeza Škrabca tudi po najnovejšem “odpiranju ponudb” gradil za več kot sto milijonov evrov, je simbol prometnih uspehov vlade, ki jo sestavljajo stranke, ki verjamejo, da bi bilo povečanje števila pasov na avtocestah napaka, ker širitve ustvarjajo dodaten promet in s tem težave, in ki tudi na železnici na vso moč skrbijo za postaje za potnike, ki jih ne sme biti preveč. In jih ni. Da o avtocestnem predoru, ki so ga sosedje skoraj že izvrtali, ko smo se pri nas še kregali, kdo bo gradil, ne govorimo.

Kako dobri smo, je opisal Peter Hrastelj, ki je povzel, da je Hrvaška pred turistično sezono že končala vsa vzdrževalna dela na več kot 400 kilometrih ceste med Obrežjem in Splitom. To kaže, da stvari tam ne obvladajo. Turistov na ta način na avtocesti in v krajih v neposredni okolici ne bodo zadržali. Pri nas smo boljši, je to dopolnil ekonomist Matej Lahovnik, ki je opozoril, da se avtoceste tu obnavlja počasneje kot so Rimljani ceste gradili, povrhu pa smo sposobni za hitrosti iz časov Marije Terezije zaračunati vinjeto Darsa, ki ga je uspešno zasedla vladajoča Svoboda.

Bolj zlobni bi rekli, da imamo srečo, da nam ob vožnjah ne zaračunajo še časa stanja. Postaje in postanki pač veliko stanejo, kaže primer Jesenic. Je pa bil na Štajerski avtocesti dosežen velik napredek. Zastoji so se premaknili iz območja Slovenske Bistrice, kjer so dolgo obnavljali prej, na območje Slovenskih Konjic, kjer bodo dolgo obnavljajo zdaj.

In če mislite, da obnove pomenijo dodatne pasove, ste v napačni državi.

Velik uspeh pa so dosegli železničarji. Po novem se iz Maribora v Ljubljano občasno pride celo prej po železnici kot po avtocesti.

In tudi na Primorki velikokrat nismo daleč od tega. In to celo brez drugega tira.

Še na Japonskem jim to komaj uspe.

---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Discover more from Spletni časopis

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Komentarji (0)

Disqus Comments (4)

https-spletnicasopis-eu