Po predlogu za odstavitev zunanje ministrice Tanje Fajon (SD) je bil včeraj zavrnjen še predlog SDS, da bi državni zbor zaradi podiranja ograje na meji s Hrvaško in vrste drugih razlogov odstavil notranjo ministrico Tatjano Bobnar. Analiza glasovanja kaže, da so se vladne stranke za svojo ministrico bolj potrudile. Proti razrešitvi je glasovalo vseh dvanajst poslancev SD in Levice, manjkali so štirje iz Svobode. V opoziciji so bili pri glasovanju bolj sproščeni. Zmanjkalo je enajst glasov poslancev SDS in NSi. Morda tudi, ker je bilo že pred glasovanjem jasno, da nimajo možnosti doseči večine. Deset jih ni glasovalo. Vida Čadonič Špelič pa je pri glasovanju prijavila navzočnost, a ni podprla interpelacije. Edina z desne.
Na levi takšnih napak, da bi kak poslanec prijavil navzočnost, a ne bi glasoval za ministrico svoje vlade, ni bilo. Iz stranke so, ko smo prosili za pojasnilo glasovanja, sporočili, da poslanka ni želela aktivno glasovati na seji s tako nizko (govorno) kulturo razprave.
Prisotnost pa je prijavila, a ni glasovala že omenjena poslanka Vida Čadonič Špelič.
Original content here is published under these license terms:
X
License Type:
Commercial
License Abstract:
You may read the original content in the context in which it is published (at this web address). You may make other uses of the content only with the written permission of the author on payment of a fee.
---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:
-------------------------------------------------------
Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.
Novinar in urednik od leta 1991. 15 let na Večeru, deset let odgovorni urednik in komentator na Delu, dve leti in pol odgovorni urednik portala Siol.net. Leta 2017 sem ustanovil Spletni časopis, da bi lahko še delal kot novinar. Poklic je v Sloveniji, če ga opravljaš resno, nevaren. Ob menjavah lastnikov medijev in političnih oblasti novinarji pogosto izgubimo možnost pisati in zaposlitev. Doslej se mi je to zgodilo dvakrat. Če imaš svoj medij, te povsem utišati ne morejo.
Komentarji (0)
Disqus Comments (0)