Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Široko odprta vrata v državo

Last Updated on: 26th september 2024, 09:35 dop

Ko tudi velike evropske države, denimo Nemčija, uvajajo nadzor na svojih mejah z vsemi sosedi, da bi preprečile nekontroliran vstop množic migrantov iz Afrike in Azije, je politika odprtih meja za migrante naše vlade še naprej uspešna. Policija je iz obmejnih krajev s Hrvaško do konca avgusta proti središču države policija prepeljala že 32.002 migrantov, kar je več kot v celotnem letu 2022. Takrat se je vzpon začel, ko je Robert Golob s politiko podiranja ograj in odprtih vrat za migrante prevzel oblast.

Večina migrantov, ki mimo pravil vstopi v državo, naša država pa jih v času sedanje vlade ne vrača več Hrvaški, izgine proti Zahodu zaradi luknje, ki jo imamo v zakonu, ko že napoved prošnje za azil migrantu zagotovi, da ne bo vračanja na Hrvaško in tudi svobodo, da lahko iz središča države potuje neovirano naprej na Zahod. Je pa število migrantov letos nižje kot v lanskem letu, ko je naši vladi uspelo doseči rekordne številke, če izpustimo leto 2015. Hkrati pa krepko presega številke v letu 2022 v tem času, ko se je število že močno povečevalo.

To kaže poročilo policije o nedovoljenih migracijah na območju republike Slovenije za čas do konca avgusta. Največ migrantov je k nam čez Balkan prišlo iz Sirije, Afganistana in Turčije. Na letni ravni so podatki takšni:

Največ nedovoljenih vstopov je obravnavala policijska uprava Novo mesto, in sicer 84,5 odstotkov vseh. Na državni meji s Hrvaško je bilo obravnavanih 97,5 odstotkov vseh nedovoljenih vstopov.

Nemčija je oktobra lani uvedla nadzor na mejah s Poljsko, Češko in Avstrijo, od srede septembra letos pa velja za vseh devet sosed:  Dansko, Poljsko, Češko, Avstrijo, Švico, Francijo, Luksemburg, Belgijo in Nizozemsko.

Celotno poročilo policije je takšno:

--------------------------------------------------------- Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (0)

Disqus Comments (2)

https-spletnicasopis-eu