Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Reši nas Tina Gaber

Print Friendly, PDF & Email

Last Updated on: 11th avgust 2024, 10:15 dop

Vladi Roberta Goloba je uspelo preveslati polovico mandata. V tem času so jo celo iz medijev, ki so si jih podredili, začeli kritizirati, da je bolje, če nič ne dela, ker s tistim, kar stori, praviloma le škodi. Simbol takšnega vladanja je kup novih ministrstev in odstavljanj ministrov, ki jim je pa doslej uspelo kupiti prenosnike za revne, ki so obstali v skladišču, ker jih ne znajo razdeliti in razpadajočo stavbo za sodnike, ki je sodstvo noče… Sodnikom pa so se močno zvišale plače, a ne zaradi lanske obljube premiera, da jim bo takoj dal po 600 evrov dodatka mesečno. Več denarja jim je dalo ustavno sodišče. Plače so neustavno nizke, so najprej ugotovili. In ker vlada ni naredila nič, so jih povišali. Tudi tožilcem. In državnim odvetnikom. Vlada ne vlada. Pa so oblast prevzeli sodniki. Je pa vladajočim uspela čistka na RTVS, kjer so na vrhove nastavili takšne, ki s političnim aktivizmom nadomeščajo pomanjkanje izobrazbe in strokovnih znanj. Bilo je tako uspešno, da imamo državni medij brez vrha, ker je odstopila tudi že nova uprava Zvezdana Martića, ki še niti ni začela delati.

Ko v EU ne verjamejo ambicioznosti trošenja

Vlada se je izkazala še z izjemno sposobnostjo finančnega načrtovanja. Čeprav smo v času debelih krav, načrtujejo dodatno zadolževanje čez meje za hude čase. Za letos več kot tri odstotka BDP primanjkljaja. V težavah v EU zaradi kršenja pravil nismo, je duhovito opozoril šef fiskalnega sveta Davorin Kračun v intervjuju za Delo, ker v Bruslju ne verjamejo, da bodo minusi res tako veliki, saj ta vlada še nobenega načrta ni res uresničila. Razen bolj tajnih stvari kot je bila tista, da si je premier ustanovil svojo varnostno službo za zaščito zasebnosti, ko še nismo vedeli, da se ločuje in ima Tino Gaber. Ta se zdaj inventivno posveča kuhinji, cerkvi in otrokom. V zadnjem tednu je, denimo, pozvala k velikim plakatom, kako se z zdravim življenjem izogniti raku, ker dosedanje preventivne akcije strokovnjakov ne delujejo dovolj.

Ideja teh plakatov je dopolnilo vladnih reform, ki jih ni, s katerimi bi državo prilagodili spremembam, denimo staranju prebivalstva, ko večjega števila bolnih ne more oskrbeti sedanja količina zdravnikov, medicinskega osebja in denarja. Zdravstvena reforma se je doslej zreducirala na to, da so odstavili ministra za zdravje Daniela Bešiča Loredana, Jaša Jenull pa je za vladajoče z mediji plesal pred zasebno zdravstveno ustanovo, češ, da stoji preblizu univerzitetnega kliničnega centra in s tem ogroža svetle cilje revolucije. Za bolnike in vse, ki delajo v zdravstvu, se s tem še ni veliko spremenilo in to bodo zdaj rešili plakati, kako se z boljšim kuhanjem, molitvijo in veliko športnih aktivnosti izogniti raku.

In vsemu drugemu, kar je hudega na svetu.

Razumevanje in sočutje posiljevalcev

Funkcija plakatov in Jenullov je, da pokažejo, da smo so si sami krivi. Za težave v zdravstvu so krivi še zdravniki, ki dodatno zasebno delajo tudi izven delovnega časa, pa mi ljudje, ki živimo nezdravo in predolgo in s tem povzročamo nepotrebne stroške in delo državnemu zdravstvu. Za težave sistema varstva starostnikov pa so tudi krivi starejši ljudje, ki jih je preveč, ker preveč zdravo in predolgo živimo. Za posilstva in povečan kriminal zaradi velikega števila migrantov iz daljnih držav, pa so krivi tisti, ki o tem pišejo, ker razkrivajo zasebne in delikatne stvari, ki niso za javnost, problem so pa tudi ženske, ki morajo pri posiljevalcih v skrajni sili vzbujati dovolj občutkov razumevanja in sočutja, je bilo razumeti naše oblasti, ki so to sporočile preko policije.

Planet TV je o nasvetu policije, kako ravnati med posilstvom, poročal tako:

Da pristopi razumevanja in sočutja ne pomagajo vedno, se je pokazalo v Veliki Britaniji, ki so jo pretresli obsežni nasilni protesti po umoru treh majhnih deklic, ki jih je zagrešil 17 letni  Axel Rudakubana, ki se je rodil v Veliki Britaniji staršem, ki so se priselili iz Ruande. Zabodel je enajst majhnih otrok in dva odrasla varuha na plesnem dogodku s tematiko Taylor Swift. Na protestih, ki so bili posledica, je prišlo tudi do konfliktov z migranti in skrajnimi levičarji, ki protestirajo za Palestino v vojni, ki so jo iz Gaze sprožili s pokolom in ugrabljanjem otrok in žensk v Izraelu. Soočili sta se dve kruti realnosti. Nadaljevanje smo lahko spremljali v bližnji Avstriji, kjer so oblasti odpovedale koncert Taylor Swift na Dunaju, da bi preprečile teroristični napad islamističnih najstnikov. Koncerti so že bili tarča teroristov, denimo v Parizu leta 2015, kjer so v klubu Bataclan na koncertu z avtomatskim orožjem 90 ljudi umorili polnoletni teroristi, v Manchestru, kjer so na koncertu ameriške pevke Ariane Grande islamistični teroristi leta 2017 pomorili 22 obiskovalcev, ranili pa več kot tisoč, polnoletni pa so bili večinoma tudi državno vodeni morilci, ki so morili lani na koncertu v Izraelski puščavi v bližini meje z Gazo. Njihovega političnega voditelja  Ismaila Hanijo je razneslo v Iranu, Iranski vrh, ki je bil v ozadju brutalnega lanskega dogajanja, katerega namen je bil sprožiti vojno in grozote v Gazi, pa še ugiba, kako se jim je lahko zgodila eliminacija Hanije v domnevno vsemogočni teokratski diktaturi.

Podobe nasilnih protestov, ki smo jih spremljali v medijih, celo poskusi omejitve svobode govora v državi, ki velja za zibelko demokratičnih svoboščin, in terorizem nam kažejo velike dileme našega sveta, ki se spreminja in v katerem liberalne svoboščine, kot so svoboda posameznikov, strpnost, tolerantnost in mir, niso več nujno samoumevni.

Še veliko manj pa je samoumevno, da bodo naše zdravstvene težave rešili plakati za več zdravja, stiske žensk pa njihovi prepričevanje posiljevalcev k več sočutja in razumevanja.

--------------------------------------------------------- Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (0)

Disqus Comments (5)

https-spletnicasopis-eu