Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

O Golobu, ki odstavlja in odpušča kot Elon Musk, čeprav ni kupil države in vzponu tajkunov z državnim denarjem na oblast

Last Updated on: 21st december 2022, 12:04 dop

“Premier Robert Golob ima kot družina Nataše Pirc Musar za seboj zgodovino tajkunske vrste. Danes se predstavlja, da je prišel iz zasebnega sektorja. A to ni čisto res. Zadnjih deset let je vodil državno podjetje, ki je trgovalo in imelo monopol za prodajo elektrike iz državne nuklearke, v tem podjetju je izvajal nekakšno privatizacijo, s pomočjo česar je skrival svoje posle, si izplačeval neverjetno plačo in nagrade, plačeval tudi podjetja, ki so bila v lasti posameznih novinarjev, ki so po prevzemu oblasti nenadoma postali njegovi piarovci. Zgodba predsedniške kandidatke Pirc Musarjeve, ki ji zaradi soproga očitajo tajkunstvo, je za Goloba nekoliko neprijetna, ker kaže, da imajo v državi velik vpliv ljudje, ki so uporabili državno lastnino zase: za pridobitev oblasti in vpliva. A, to ni nič neobičajnega v vzhodni Evropi. Najbrž je najbolj značilna po tem Rusija.” To sem med drugim povedal v pogovoru z Andrejem Černicem za slovenski program RAI.

Golob ni kupil države in ni njen lastnik kot je Musk Twitterja. Pogovor je bil tudi o presenetljivem ravnanju Milana Kučana

V pogovoru pojasnjujem tudi ozadja menjav na vrhu Siol.net in sicer medijev, kjer se Robert Golob s svojo vladno koalicijo (Svoboda, SD in Levica) obnaša kot Elon Musk po prevzemu Twitterja, ko je tam zamenjal vrh in takoj odpuščal, čeprav na volitvah Golob s svojo koalicijo ni postal zasebni lastnik države in vanjo tudi ni investiral svojega denarja. Pogovor pa je tudi o presenetljivem ravnanju Milana Kučana zadnje tedne in dinamiki v slovenski politiki, ko je država pred vrsto volitev in referendumov.

Celoten intervju si lahko ugledate tukaj.

---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Discover more from Spletni časopis

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Komentarji (0)

Disqus Comments (2)

https-spletnicasopis-eu