Omerza o udbovski Sloveniji, Pahor za posvet z Golobom o ukinjanju spomina
|Last Updated on: 21st december 2022, 12:04 dop
Načine dolgotrajnega zalezovanja in šikaniranja tajne politične policije, ki je delala za slovenski komunistični vrh (ponarodelo Udba) v svoji najnovejši knjigi Kocbek, Pahor, Jančar in Udba bo v prostorih muzeja Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve danes predstavil Igor Omerza. Ustanovo s podobnim imenom, Muzej slovenske osamosvojite, ki ga je ustanovila država, ministrica za kulturo Asta Vrečko ravno takoj po ustanovitvi ukinja. Uradno ga združuje z muzejem novejše zgodovine, da bi se na ta način znebila direktorja Željka Oseta in še direktorja muzeja novejše zgodovine Jožeta Dežmana.
O zamisli ukinjanja muzeja slovenske osamosvojitve ima pomisleke tudi predsednik republike Borut Pahor, ki je včeraj po pogovoru s premierom v času osamosvajanja Lojzetom Peterletom sporočil, da se želi o ukinjanju spomina posvetovati s premierom Robertom Golobom. To je storil tako:
Cilj, kako ukiniti poseben muzej posvečen slovenski osamosvojitvi in na vrh dveh po novem združenih muzejev nastaviti vladnim strankam (Gibanju Svoboda, SD in Levici) lojalne in do zlorab oblasti v zgodovini nič kritične kadre, poskuša doseči ministrica iz vrst Levice, ta stranka pa slovi po tem, da socialističnih diktatur ne obsoja, celo slavi jih in uporablja njihove simbole in celo ideologijo.
Uvod v knjigo Igorja Omerze ima naslov: “Udba za začetnike”. V njem pisatelj preprosto razloži genezo, bistvo in sredstva ter metode delovanja naše propadle tajne politične policije ter podaja tudi nekaj podatkov o njenih tajnih operacijah, koga je najbolj zalezovala (osebo Kocbeka, institucijo katoliško cerkev) ter kako in koliko je obveščala o svojih umazano pridobljenih podatkih o “življenju drugih” komunistični vrh Slovenije.
Vabilo na današnjo predstavitev knjige je takšno:

Igor Omerza je magister ekonomije, bil je profesor, podjetnik, poslanec in ljubljanski podžupan. Leta 2007 se je zakopal v udbovske in partijske arhive v Ljubljani, potem pa tudi v Zagrebu in nazadnje v Beogradu. O Udbi je napisal že skoraj 20 knjig in sicer o udbovskih ugrabitvah, umorih, bombnih atentatih in o zalezovanju posameznih pomembnih slovenskih oporečnikov, o Temni strani Dela, o Pravem obrazu Janeza Stanovnika, o Udbi in akciji Sever, o Agopu Stepanjanu (veliki žrtvi prejšnjega režima), o aferi in procesu JBTZ, o Velikem in dolgem pohodu Nove revije, o udbovskem zalezovanju Drage, skupaj z Radom Pezdirjem pa knjigo Kriminalni temelji Teritorialne obrambe in NLB. V pripravi ima sedaj knjigo o Pučniku in Udbi, o Bučarju in Udbi in o Jovanki in Udbi.
Discover more from Spletni časopis
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Komentarji (0)
Disqus Comments (2)