Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Padajoči medijski Šarci ob vzponu Janše

Last Updated on: 13th marec 2022, 10:40 dop

Lepemu delu medijev in novinarjev, ko Janez Janša (SDS) tretjič prevzema vlado, gredo neprikrito lasje pokonci, ker njihovemu Marjanu Šarcu (LMŠ) s presenetljivim januarskim odstopom ni uspelo doseči, da bi predsednik države Borut Pahor ta teden že razpustil državni zbor in razpisal predčasne volitve.

Poznejše predčasne volitve pomenijo, da bo rezultat za LMŠ krepko slabši kljub velikemu vplivu na medije strank, ki nam zadnja leta vladajo. Če Janši uspe prevzeti vlado pa bo to za del novinarjev skoraj enako kot konec sveta.

V padli koaliciji so bili tudi mediji

To kaže vpliv, ki ga ima Šarec na medije, ki pa ni nekaj novega, saj je znano, da večino medijev obvladujejo podpisniki znamenite peticije 571 proti Janši, ki verjamejo, da je nepristranski le tisti novinar, ki meni, da je SDS radikalno desna, skorajda fašistična stranka, ki nikakor ne sme na oblast.

Točno ta logika je bila za vlado, ki so jo poraženci volitev 2018 sestavili s Šarcem in nam je slabo leto in pol vladala brez večine v DZ in s tem podpore ljudi. Januarja pa je njen premier zabrisal puško v koruzo in zbežal. Ni še jasno pred čem in kam.

Ob Marjanu Šarcu so novinarsko peticijo 571 proti Janši podpisali danes uredniki časopisov Dnevnik Miran Lesjak, Večer Matija Stepišnik, Mladina Gregor Repovž… Ne pa, denimo, Uroš Urbas iz Dela ali urednica TVS Manica Janežič Ambrožič.

Tako je novinarje, tudi tiste, ki peticije niso podpisali, ta teden opisal vodja poslanske skupine PS Brane Golubović v Tarči javne televizije:

“Imamo novinarja, ki je pisal za desne časopise in je danes normalen novinar”

To je povedal po tem, ko so njegovi mediji več večerov zapored vabili pred kamere prvega podpisnika peticije 75 levih intelektualcev Rudija Rizmana proti temu, da bi nastala tretja vlada Janeza Janše. Rizman je ponavljal molitve o ekstremno desni in za vladanje povsem nesprejemljivi SDS in tovrstnem Janezu Janši.

SDS je polnopravna članice evropske ljudske stranke, ki sodi med zmerne stranke in je za druščino normalnih evropskih strank povsem sprejemljiva vladarka. In Janša tudi.

V velikih medijih, celo na javni RTV, so 75 podpisnikov v naslovih razglašali za intelektualce in celo akademike, zamolčali pa javnosti, da gre za javno politično močno deklarirane posameznike, ki so opravljali tudi pomembne politične in še kakšne funkcije. Mnogi že v prejšnjem totalitarnem sistemu. Takšno ravnanje v medijih ni bilo najbolj pametno, ker celo ljudje, ki se ne spoznajo na politiko, opazijo manipulacijo.

Ali bo Janša res prevzel vodenje vlade, pa niti še ni gotovo. To bo bolj jasno šele v tednu, ki je pred nami, ko se bosta predsednik republike Borut Pahor in Janša dogovorila, ali bo Janša poskusil.

Se je pa ta teden zgodil protiudarec spinu, ki ga je z javnimi izjavami vodil premier v odstopu Šarec, prvi novinarski aktivist pa je bil Primož Cirman, o domnevnem Orbanovem financiranju delovanja proti Natu: zgodil se je nadzor skupine poslancev iz komisije za nadzor obveščevalnih služb, ki skrbi, da dela represivnih organov vladajoča elita ne bi zlorabljalo za politične obračune z opozicijo kot v socialistični preteklosti.

Spin Šarca in Cirmana pa ostaja smešen, proti ciljem Nata je v Sloveniji delala vlada Marjana Šarca in nikakor SDS ali njeni mediji.

Smisel poslanskega nadzora je bil preprost: otežiti Šarcu, Damirju Črnčecu in drugim, da bi svoje novinarje in medije servisirali s podatki še proti komu drugemu in ne le proti SDS in Janši, kar običajno počnejo.

Diskreditacijam bomo v prihodnjih tednih zanesljivo še priča in tudi številnim medijskim “spinom”.

V napetih časih, ko bi lahko izgubili oblast, podatke policije in obveščevalnih služb vladajoči politiki skoraj vedno zlorabljajo in pošiljajo svojim novinarjem v največjih medijih. Hkrati pa vpijejo, da je pravi problem opozicija in Janša.

Politična policija KPK

Ena od institucij za zbiranje podatkov za diskreditacije je tudi komisija za preprečevanje korupcije (KPK), ta politično nastavljena komisija je to vlogo najbolj odigrala ob padcu druge vlade Janeza Janše. Zlorab ni bilo težko opaziti. Če je kdo res storil korupcijsko kaznivo dejanje, lahko po ustavi o krivdi odloča le neodvisen sodnik.

KPK, ko je javno razbobnala izredno hude obtožbe, kar je vplivalo celo na padec vlade, pa ni sprožila niti enega samega postopka pred sodišči proti nikomur. Nikomur ni nič dokazala.

A veliki mediji so to nenavadnost v celoti in povsem spregledali.

Za zbiranje podatkov s pomočjo zaposlenih kriminalistov in nekdanjih obveščevalcev so v KPK skrbeli nekdanji namestnik notranje ministrice Katarine Kresal Goran Klemenčič, podpisnik peticije 571 Rok Praprotnik in Liljana Selinšek, ki je članica postala, ker je prvotno izvoljeni zavrnil sodelovanje v takšni očitni politični komisiji.

Pred objavo diskreditirajočih obtožb, ki so povzročile padec druge vlade Janše, Janši še pravice do odgovora niso ponudili, čeprav bi po zakonu, kot je pozneje ugotovilo tudi sodišče, morali. Pa tudi po zdravi pameti.

A ni šlo za zdravo pamet.

O političnosti komisije priča tudi nadaljevanje karier, kar so nagrade. Klemenčič je postal pravosodni minister v vladi Mira Cerarja. Praprotnik je dobil služb v takrat še državni NLB.

Tradicijo zlorab pa KPK te dni nadaljuje, ko obtožuje Franca Kanglerja, da je ravnal koruptivno, ker je kot svetnik sodeloval pri razpravah državnega sveta, da se preveri delo KPK, ki je tudi pri njemu odigrala podobno vlogo kot pri Janši. Vlogo legalizirane politične policije namenjene za diskreditacije v medijih in javnosti. Diskreditirali so praviloma desne politike. Z eno izjemo. Tarča je bil tudi na državni ravni že padli Zoran Janković, da so lahko namesto njega na oblast spravili tajkunsko manj kompromitirano Alenko Bratušek.

Desni in normalni novinarji

To, da poslanski nadzorniki zadnji teden niso mogli takoj opraviti nadzora pri Tatjani Bobnar, morali so čakati, potem pa so jim onemogočili preverjanje, kdo vse je zadnje čase zbiral podatke iz policijskih baz o poslancih in njihovih bližnjih, kaže, da je povsem verjetno, da je podatke za diskreditacije in izsiljevanja nekdo res zbiral.

Samo počakati moramo, kaj vse se bo pojavilo v medijskem sistemu in kdo bodo podpisniki.

Visoki toni med Žanom Mahničem (SDS)in generalno direktorico policije Tatjano Bobnar, ki smo jih lahko opazili v medijih, so bili oblika odvračanja pozornost od bistvenega. Nadzor je bil onemogočen.

Poslanska trojka ni šla preverjat ugotovitev policije o denarnem poslovanju SDS, kar je pozneje podtikal Marjan Šarec z delom medijev, ki jih obvladujejo novinarji in uredniki iz kluba 571.Tistega policijskega dela, tako so povedali iz policije same, sploh ni bilo.

Če bi obstajalo, podatke pa bi iz policije zdaj namesto sodišču pošiljali Šarcu in Cirmanu in drugim “nepristranskim” novinarjem za diskreditiranje SDS, pa bi šlo za zlorabo policije za politično obračunavanje. Kršitve pri financiranju strank, tudi morebitna nakazila iz tujine, so prekrški in ne kazniva dejanja. Teh prekrškov načeloma sploh ne preverja policija. Tako so odločile v času vlade Alenke Bratušek z reformo zakonodaje o financiranju strank in kampanj prav stranke, ki nam zadnje leto vladajo. Zato je posojilo državljanke Bosne, ki se mu je morala SDS pred zadnjimi volitvami odpovedati, ker je presegalo omejitev največ dovoljenega in najeti posojilo pri Abanki, pregledalo računsko sodišče. Po tem pregledu pa je sodišče stranki za najetje tega posojila izreklo opomin.

Še večji prekršek je takrat storila stranka SD Dejana Židana, ki je stranki Solidarnost dalj časa nakazovala denar, kar pa zakon povsem prepoveduje (in ne le omejuje) in ki je imela tudi kup povsem neplačanih računov iz že davnih kampanj. Za plačilo niti spornih posojil ni najemala.

A veliki mediji so poročali skoraj le o SDS. O Židanu pa molčali. Bil je čas pred volitvami. Prejšnjimi. A ni učinkovalo. SDS je prehitela LMŠ in SD v seštevku.

Več o tem opominu in manipulacijah medijev lahko preberete v povezanem članku:

Članek o sodnem razpletu in manipulacijah

Takšno poročanje je bilo posledica vpliva 571 novinarjev, ki nasprotujejo vladanju Janše, zase pa trdijo, da so nepristranski. In njihovi mediji tudi. Oboje je laž. Ne moreš nepristransko poročati, če javno navijaš za eno stran v političnem prostoru in sodeluješ v kampanji za sestrelitev voditelja na drugi strani, Janez Janše.

To je opisal PS Brane Golubovič, ko je v Tarči dejal: “Imamo novinarja, ki je pisal za desne časopise in je danes normalen novinar”

Golubovič je s tem razkril, kako pristranski medijski prostor imamo. Ko sem ga v petek vprašal, ko je odhajal iz kolegija predsednika državnega zbora Dejana Židana , koga točno je imel v mislih, Golubović ni odgovoril. Vedel je, da je naredil neumnost, se je zdelo.

Pa ime ni pomembno. Bolj je položaj, ko je v preteklosti, če izpustimo katoliške medije, v Sloveniji dejansko obstajal le en sam desni časopis. To ni bilo Delo ali Dnevnik ali Večer z več sto tisoč naklade dnevno in stotinami zaposlenih novinarjev. To je bil tednik Mag z okoli deset tisoč izvodov tedensko in peščico zaposlenih. Preimenoval se je v Reporter, ko ga je leta 2007 prevzela podpisnica peticije 571 Mateja Babič in poskušala spremeniti v še en levičarski medij, novinarjem, ki so ga do tedaj ustvarjali, pa je grozilo, da bodo ostali brez služb.

Nekaj jih je v tistem času prestopilo in, kot je dejal Golubović, kak je menda postal normalen.

Pluralnost pri nas je takšna, da imamo 571 novinarjev v velikih medijih, ki skrbijo za propagando proti SDS in Janezu Janši, ob njih pa za uravnoteženje še takšne novinarje in medije, ki pišejo o športnih dogodkih in kulturi. Bil pa je še kak majhen tednik, ki je sodil na desno. Ki je celo preživel vse hudo in še izhaja.

Če se pa pojavi karkoli večjega v medijih, kar si upa zase trditi, da je desno, pa se zgodi pravi pogrom in vsesplošno zmerjanje, da so za tem tujci, forinti, domobranci, fašizem, kraja javnega denarja in še vse mogoče.

Čeprav gre za medije, ki so financirani povsem enako kot tisti večinski levi. Če izpustimo čisto državne, kjer leva in liberalna politika že desetletja zagotavlja denar in nastavlja šefe.

Najprej peticija, potem služba za stranko

A ta na videz monolitna medijska vojska proti Janši ni tako mogočna kot se zdi na prvi pogled. Novinarji so v tem sistemu namreč predvsem slabo plačan potrošni material in vsaj tisti bolj pametni ne širijo radi laži o SDS in Janši, ko hkrati prejemajo odločbe, da so odpuščeni.

Številni so že bili odpuščeni. Tudi podpisniki peticije 571.

Še kar nekaj novinarjev pa to čaka, ker so njihovi mediji zadnja leta povsem izgubili bralce.

V tistem trenutku, ko ni več bralcev, so tudi za svoje leve politike manj zanimivi.

Številni podpisniki peticije 571 pa so medijske službe medtem že zamenjali in so danes plačani neposredno za propagando za politike. Za politike iz ravno padle vlade.

In ti lahko poskrbijo, da zaupnosti, ki so jih njihovi šefi zbrali v represivnih organih za črnjenje nasprotnikov, scurljajo v pravem trenutku.

Za to imajo močan interes. Če pride Janša na oblast, bodo ob politične službe za vladarje, ki na volitvah večinsko niso bili izvoljeni in so odstopili.

Celoten spisek podpisnikov peticije 571, torej tistih “normalnih” novinarjev, ki so celo javno proti Janezu Janši, je takšen:

Matej Šurc, Radio Slovenija
Igor Mekina, Dnevnik
Matjaž Kranjec, Hopla
Boris Čibej, Delo
Saša Vidmajer, Delo
Damijan Slabe, Delo
Veso Stojanov, Delo
Matija Grah, Delo
Boštjan Tadel, Marketing Magazin
Miha Jenko, Delo
Rajka Pervanje, Radio Slovenija
Sandi Frelih, Radio Slovenija
Blaž Zgaga, Večer
Helena Milinkovič, TV Slovenija
Sandra Brecl Brankovič, Radio Slovenija
Nika Repovž, Radio Slovenija
Uroš Kokošar, Radio Slovenija
Snežana Ilijaš, Radio Slovenija
Simona Rakuša, TV Slovenija
Ksenija Horvat, TV Slovenija
Robert Škrjanc, Radio Slovenija
Rok Praprotnik, Dnevnik
Peter Kolšek, Delo
Matjaž Frangež, TV Slovenija
Biljana Vučenovič, Radio Slovenija
Slavko Fras, upokojeni novinar
Emil Lukančič, Mori Tisk, agencija Morel
Maja Cestnik, TV Slovenija
Simon Tecco, samostojni novinar
Marko Pečauer, Delo
Brane Jerman, Radio Slovenija
Rok Pintar, Radio Slovenija
Živa Trček, Radio Slovenija
Aleš Smrekar, Radio Slovenija
Izidor Grošelj, Radio Slovenija
Janina Jenko, Radio Slovenija
Vanja Pirc, Mladina
Jure Trampuš, Mladina
Špela Novak, Radio Slovenija
Jelka Šutej Adamič, Delo
Matjaž Trošt, Radio Slovenija
Domen Caharijas, Dnevnik
Jože Jerman, Večer
Borut Mekina, Mladina
Nataša Štefe, Radio Slo./Val 202
Rok Valenčič, Radio Slovenija
Borut Mehle, Dnevnik
Martin Tomažin, TV Slovenija
Goran Tenze, Radio Slovenija
Denis Sarkić, Vest
Veronika Gnezda, Radio Slo./Val 202
Tomaž Gerden, Radio Slovenija
Niko Robavs, Radio Slovenija
Boštjan Lajovic, TV Slovenija
Mija Repovž, Delo
Janko Lorenci, upokojeni novinar
Darja Groznik, Radio Slo./Val 202
Boris Žgajnar, Radio Slo./Val 202
Andrej Karoli, Radio Slo./Val 202
Matej Praprotnik, Radio Slo./Val 202
Tadeja Milek, Radio Slo./Val 202
Nina Zagoričnik, Radio Slo./Val 202
Tina Šrot, Radio Slo./Val 202
Rok Kužel, Radio Slo./Val 202
Nataša Zanuttini, Radio Slo./Val 202
Danila H. Kuplen, Radio Slo./Val 202
Janez Čuček, TV Slovenija
Bojan Veselinovič, Dnevnik
Zoran Senković, Dnevnik
Aleš Gaube, Dnevnik
Bojan Glavič, Dnevnik
Vasja Jager, Večer
Ivan Vidic, Večer
Branko Maksimovič, Večer
Dr. Damijana Žist, Večer
Jaka Adamič, Dnevnik
Bojan Velikonja, Dnevnik
Tanja Keršmanc, Hopla
Duša Podbevšek Bedrač, Hopla
Zoran Triglav, Hopla
Ivan Žitko, Hopla
Alenka Brezovnik, Dnevnik
Uroš Škerl, Dnevnik
Primož Cirman, Dnevnik
Miča Vipotnik, Dnevnik
Sven Berdon, Dnevnik
Matej Povše, Dnevnik
Grega Repovž, Mladina
Dejan Pušenjak, Delo
Jelka Zupanič, Večer
Luka Cjuha, Dnevnik
Aleksander Lucu, Nedeljski Dnevnik
Matija Stepišnik, Večer
Nina Razboršek, samostojni novinar
Tomi Lombar, Delo
Jože Poglajen, Dnevnik
Zdenko Matoz, Delo
Tina Čuček, POP TV
Bojan Gluhak, Primorske novice
Danica Petrovič, Primorske novice
Tatjana Tanackovič, Dnevnik
Jasna Arko, Primorske novice
Sonja Ribolica, Primorske novice
Cveta Guzej Sabadin, Primorske novice
Maja Pertič, Primorske novice
Iztok Presl, POP TV
Ervin Hladnik Milharčič, Dnevnik
Miran Korošec, Radio Slovenija
Nevenka Dobljekar, Radio Slovenija
Sara Jovič, TV Koper
Iztok Umer, Slovenske novice
Devana Jovan, Radio Koper
Janez Novak, Radio Slovenija
Aleš Kocjan, Radio Slovenija
Robert Botteri, Mladina
Gorazd Utenkar, Delo
Špela Kožar, TV Slovenija
Marjan Šarec, TV Slovenija
Alenka Terlep, Radio Slovenija
Milan Vogel, Delo
Breda Štivan Bonča, TV Slovenija
Maja Žiberna, TV Slovenija
Dušan Berne, Radio Slovenija
Franci Pavlin, Radio Slovenija
Barbara Cujnik, Radio Slovenija
Marko Jakopec, Delo
Matjaž Albreht, Delo
Jani Sever, Vest.si
Iztok Jurančič, samostojni novinar
Julija Kočar, TV Slovenija
Sebastjan Kopušar, Dnevnik
Ciril Brajer, Nedeljski Dnevnik
Andrej Brstovšek, Dnevnik
Janez Mally, Nedeljski Dnevnik
Meta Černoga, Nedeljski Dnevnik
Toni Perič, Direkt
Gorazd Suhadolnik, Direkt
Gregor Gruber, Direkt
Daša Birsa, Direkt
Jasmina Haskovič, Direkt
Matjaž Rust, Direkt
Miloja Bukovec, Direkt
Kristina Hočevar, Direkt
Miha Lampreht, RTV Slovenija
Tanja Starič, TV Slovenija
Franco Juri, Dnevnik, Radio KP
Venčeslav Japelj, Primorske novice
Katja Gleščič, Primorske novice
Barbara Verdnik, Primorske novice
Vojko Plevelj, Radio Slovenija
Vito Divac, Delo
Helena Lovinčič, Radio Slovenija
Jasna Karlen Kuhar, Ra. Slo., Sweriges Ra.
Zdenko Fajdiga, Radio Slovenija
Damjan Zorc, Radio Slo./Val 202
Mojca Š. Pašek, TV Slovenija
Tomaž Zaniuk, Radio Študent
Erik Valenčič, Radio Študent
Matej Šebenik, Radio Študent
Andraž Ravnik, Radio Študent
Luka Zagoričnik, Radio Študent
Mija Škrabec Arbanas, Radio Slo./Val 202
Jana Vidic, Radio Slo./Val 202
Blaž Ermenc, Radio Slovenija
Luka Robida, Radio Slovenija
Urška Boršič, Radio Slovenija
Uršula Majcen, Radio Slovenija
Dare Milič, Radio Slovenija
Luka Petrič, Radio Slovenija
Boris Ličof, Radio Slovenija
Dušan Milič, Radio Slovenija
Sašo Dravinec, Primorske novice
Jurij Gustinčič, Mladina, TV Slo.
Ines Kočar, TV Slovenija
Mitja Meršol, Delo
Milka Lužnik Pohar, Radio Slovenija
Uroš Volk, Radio Slovenija
Jože Bonča, Radio Slovenija
Jernejka Drolec, Radio Slovenija
Marko Juvan, Direkt
Tomi Šujdovič, Direkt
Tomaž Skale, Dnevnik
Nina Jerman, TV Slovenija
Igor Vidmar, TV Slo./Studio City
Janko Sarađen, Radio Slovenija
Boštjan Vrhovšek, Radio Študent
Gregor Kastelic, Radio Študent
Igor Krasnik, Radio Študent
Urh Ambrož, Radio Študent
Nina Kos, Radio Študent
Anže Tomič, Radio Študent
Tea Golob, Radio Študent
Boris Vasev, Radio Študent
Primož Vozelj, Radio Študent
Lenart J. Kučič, Delo
Boris Jež, Delo
Boštjan Videmšek, Delo
Sergeja Hadner Hvala, POP TV
Staša Lozar, POP TV
Maja Roš, POP TV
Polona Križnar, POP TV
Gašper Lubej, POP TV
Tadeja Lampret, POP TV
Janez Usenik, POP TV
Jernej Verbič, POP TV
Tomaž Bračko, POP TV
Jure Brankovič, POP TV
Erika Pečovnik, POP TV
Miha Drozg, POP TV
Vanda Levstik, POP TV
Polona Movrin, POP TV
Alenka Arko, POP TV
Maja Sodja, POP TV
David Jug, POP TV
Jani Muhič, POP TV
Sabina Francek, TV KP
Mojca Petrič Bužan, TV KP
Karin Sabadin, TV KP
Eugenija Carl, TV KP
Boris Maljevac, TV KP
Sandi Škvarč, TV KP
Edi Mavsar, TV KP
Špela Lenardič, TV KP
Vesna Potočar, TV KP
Helena Pasinato, TV KP
Simona Horvat, TV KP
Elen Batista Štader, TV KP
Mojca Juratovec, TV KP
Flavio Dessardo, TV KP
Damjana Stamejčič, Delo
Brane Piano, Delo
Primož Škerl, Delo
Alma M. Sedlar, Jana
Mojca Grotovnik, Dnevnik
Franc Kramer, Večer
Jože Skok, Radio Slovenija
Rozmari Petek, NT, Radio Celje
Nataša Leskovšek, Info TV
Branko Stamejčič, NT Radio Celje
Tomaž Lukač, TV Celje
Ana Marija Bosak, TV Maribor
Janez Kroflič
Simon Kardum, samostojni novinar
Matija Gorjan, samostojni novinar
Petra Vidrih, Primorske novice
Davorin Koron, Primorske novice
Tomo Šajn, Primorske novice
Leo Caharija, Primorske novince
Igor Mljač, Primorske novice
Alenka Penjak, Primorske novice
Jana Krebelj, Primorske novice
Tina Čič, Primorske novice
Alenka Ožbolt, Primorske novice
Ilona Dolenc, Primorske novice
Vesna Humar, Primorske novice
Vida Petrovčič, TV Slovenija
Barbra Jermann, TV Slovenija
Miro Štebe, TV Slovenija
Novica Mihajlovič, Finance
Cveta Potočnik, Radio Slovenija
Tomaž Celestina, Radio Slovenija
Štefan Grah, Radio Slovenija
Boris Lenarčič, Radio Slovenija
Mojca Širok, TV Slovenija
Natalija Muršič, Radio Slovenija
Marjan Rogelj, Radio Slovenija
Jelena Gačeša, Delo
Vida Curk, Radio Slovenija
Jela Krečič, Delo
Ciril Gale, TV Slovenija
Lea Širok, Radio Koper
Ingrid Kašca Bucik, Radio Koper
Artur Lipovž, Radio Koper
Tatjana Gregorič, Radio Koper
Edi Prošt, Radio Koper
Božo Marinac, Radio Koper
Nataša Benčič, Radio Koper
Nataša Uršič, Radio Koper
Zdenka Tomulič, Radio Koper
Irena Cunja, Radio Koper
Igor Vidmar, Dolenjski list
Tanja Jakše Gazvoda, Dolenjski list
Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Irena Novak, Dolenjski list
Boris Blaic, Dolenjski list
Jožica Dorniž, Dolenjski list
Breda Dušič Gornik, Dolenjski list
Martin Luzar, Dolenjski list
Drago Rustja, Dolenjski list
Nina Štampohar, samostojni novinar
Nataša Pogorevc, Radio Ptuj
Bojan Sinič, Tednik Panorama
Barbara Leskovar, Žurnal 24
Slavica Pičerko Peklar, Večer
Anemari Kekec, Radio Ptuj
Marija Slodnjak, Radio Ptuj
Martin Ozmec, Radio Ptuj
Jure Mastnak, Radio Slovenija
Tanja Lesničar Pučko, Dnevnik
Lidija Pak, Televizija Slovenija
Jelena Blagojevič, Radio MARŠ
Vesna Lovrec, Radio MARŠ, Vest
Jože Kos Grabar
Rok Kajzer, Delo
Samo Dekleva, Delo
Tanja Volf, Radio MARŠ
David Šribar, Radio MARŠ
Aleksandra Gropevšek, Radio MARŠ, Večer
Matjaž Ploj, Radio MARŠ
Dragiša Modrinjak, upokojeni novinar
Mojca Planšak, Ra.MARŠ, Večer
Otmar Klipšteter, upokojeni novinar
Karolina Babič, Ra. MARŠ, Dialogi
Vesna Rojko, STA
Matjaž Horvat, STA
Mihael Korsika, STA
Mihael Šušteršič, STA
Urška Kristan, STA
Katja Svenšek, STA
Barbara Dovč, STA
Jure Bernard, STA
Jure Kos, STA
Marko Vukovič, STA
Sebastjan Maček, STA
Maja Oprešnik, STA
Gorazd Jukovič, STA
Ela Petrovčič, STA
Jaka Dobajk, STA
Alenka Vesenjak, STA
Nataša Kuhar, Radio Maribor
Breda Čepe, Radio Maribor
Lidija Vizantin, Radio Maribor
Edvard Pukšič, Radio Maribor
Irena Kodrič Cizerl, Radio Maribor
Vesna Spreitzer, Radio Maribor
Matej Štrafela, Radio Maribor
Drago Marušič, Radio Maribor
Darko Pašek, upokojeni novinar
Dejan Rat, Radio Maribor
Zoran Milovanovič, Radio Maribor
Tatjana Senegačnik, Radio Maribor
Stane Kocutar, Radio Maribor
Tone Petelinšek, Radio Maribor
Vida Toš, Murski Val
Ivan Gerenčer, Delo
Nataša Brulc Šiftar, Murski Val
Lidija Magdič, Murski Val
Marjan Dora, Murski Val
Bernarda B. Peček, Vestnik
Ludvik Kovač, Vestnik
Jože Gabor, Vestnik
Milan Jerše, Vestnik
Jože Graj, Vestnik
Nana Rituper Rodež, Vestnik
Tomo Koleš, Vestnik
Andrej Bedek, Vestnik
Jože Pojbič, Delo
Boris Cipot,
Majda Horvat, Vestnik
Silva Berki, RTVS, MMR Lendava
Eva Bukovec, RTVS, MMR Lendava
Agnes Tatrai, RTVS, MMR Lendava
Suzana Časar Šimon, RTVS, MMR Lendava
Klara Jobbagy, RTVS, MMR Lendava
Elizabeta Markovič Toplak, RTVS, MMR Lendava
Edit Gonc, RTVS, MMR Lendava
Agnes Horvath, RTVS, MMR Lendava
Helena Feher, RTVS, MMR Lendava
Ildiko Kovačič, RTVS, MMR Lendava
Szilva Roszman, RTVS, MMR Lendava
Borut Šantak, RTVS, MMR Lendava
Eva Lorincz, RTVS, MMR Lendava
Irena Matko Lukan, Ciciban, Cicido
Alenka Veler, Ciciban, Cicido
Meta Tavčar, Reader’s Digest /Slo.
Slavica Remškar, Ciciban, Cicido
Tihana Kurtin, Poliglot
Zarja Koliševsk,a Plus
Jana Zirkel Bach, Plus
Boris Bogataj, MK-Založba revij
Urška Kaloper, Plus
Anja Leskovar, GEA
Urška Skvarča, Cici- Zabavnik
Katja Stergar, PIL
Maja Bajželj, Moj Planet
Jasna Merc, Moj Planet
Lidija Kosi, Radio Slovenija
Silva Eory, Radio Murski Val
Marjan Maučec, POP TV
Bojan Peček, TV Slovenija
Cirila Sever, TV Slovenija
Nataša Gider, Večer
Rado Božičnik, TV Slovenija
Boris Kralj, Radio Koper
Peter Petrovčič, Mladina
Miha Štamcar, Mladina
Matjaž Klančar, Mladina
Gregor Cerar, Mladina
Deja Crnovič, Mladina
Sebastjan Ozmec, Mladina
Aleksander Mičič, Mladina
Vito Avguštin, Dnevnik
Milena Ule, Dnevnik
Tomaž Bukovec, Nedeljski Dnevnik
Suzana Rankov, Dnevnik
Sebastjan Morozov, Dnevnik
Mirko Štular, Radio Slovenija
Miha Švalj, Radio Slo./Val 202
Gojko Bervar, Radio Slovenija
Boštjan Bogataj, Gorenjski Glas
Ana Hartman, samostojni novinar
Danica Zavrl Žlebir, Gorenjski Glas
Primož Knez, Dnevnik
Aljana Jocif, Radio Slovenija
Mateja Gruden, Delo
Mateja Železnikar, Radio Slovenija
Katja Lenart, Vest.si
Alenka Sivka, Stop
Marjana Vovk, Stop
Irena Knez, Stop
Martin Senica, Stop
Melita Berzelak, Jana
Bernarda Jeklin
Jure Eržen, Delo
Matjaž Štirn, Radio Študent
Boštjan Andjelković, Radio Študent
David Verbuč, Radio Študent
Božidar Plesnik, Radio Študent
Igor Modic, Delo
Blaž Samec, Delo
Mateja Babič, Delo
Jure Aleksič, Mladina
Nada Mavrič, Nedeljski Dnevnik
Marjana Vončina, Nedeljski Dnevnik
Boris Lenič, Dnevnik
Sašo Mlač, Beta, Onasa
Borut Čontala, Slovenske novice
Tadeja Zupan Arsov
Zoran Potič, Večer
Domen Grogl, STA
Tjaša Škamperle, Radio Koper
Franček Kavčič, samostojni novinar
Marjeta Verbič, samostojna novinarka
Sonja Merljak Zdovc, Delo
Luna J. Šribar, Kralji ulice
Maruša Bertoncelj, Radio študent
Maš Stanovnik, TV Slovenija
Zoran Odič, Svobodna misel
Jaka Elikan, Primorske novice
Meta Krese, samostojna novinarka
Lada Zei, upokojena novinarka
Vida Zei, samostojna novinarka
Simona Bandur, Delo
Nada Ravter, upokojena novinarka
Marjan Sedmak, upokojeni novinar
Aleksandar Djurič, STA
Primož Kavčič, Večer
Marjan Lah, TV Slovenija
Siniša Gačič, TV Slovenija, Mladina
Tina Recek, Večer
Miran Lesjak, Dnevnik
Mitja Blažič, Radio Slovenija
Štefan Kutoš, Radio Slovenija
Rajko Dolinšek, Radio Slovenija
Aida Kurtovič, Radio Slovenija
Špela Bratina, Radio Slovenija
Tatjana Popovič, Radio Slovenija
Gašper Klarič, Radio Slo/Val 202
Luka Jakopin, Radio Slo/Val 202
Dare Rupar, Radio Slovenija
Bojan Leskovec, Radio Slovenija
Vesna Vukovič, Dnevnik
Romana Erjavec, Radio Slovenija
Marcel Štefančič, Mladina
Eva Kobe, TV Slovenija
Marjeta Šoštarič, Delo
Miloš Ivančič, Radio Koper
Maja Cerkovnik, STA
Boštjan Močnik, Radio ENA
Ivan Botteri, Slobodna Dalmacija, Novi list
Erika Repovž, Delo
Dare Hriberšek, samostojni novinar
Jerca Kos, samostojna novinarka
Pavel Perc, Dolenjski list
Bojan Bauman, Večer
Boštjan Pihler, Mladina
Borut Peterlin, Mladina
Matej Leskovšek, Mladina
Andrej Hofer, TV Slovenija
Danilo Utenkar, Delo
Zoran Medved, TV Slovenija
Vili Vuk, Večer
Simona Špindler, Murski val
Sebastijan Rous, Murski val
Bojan Rajk, samostojni novinar
Liana Buršič, Radio Slovenija
Lucija Fatur, Radio Slovenija
Nataša Lang, Radio Slovenija
Boštjan Janežič, Radio Slovenija
Glorija Marinovič, 7 dni
Mirko Lorenci, Večer
Mirko Munda, Večer
Janja Koren, TV Slovenija
Jana Zupančič, Nedelo
Boris Kutin
Miša Sovdat, upokojena novinarka
Dean Jelačin, TV Koper
Tomaž Švagelj
Anja Golob, gledališka kritičarka
Stojan Spetič, novinar v Italiji
Robert Škrlj, Primorske novice
Maksimiljana Ipavec, Primorske novice
Tina Milostnik Valenčič, Primorske novice
Tomo Šajn, Primorske novice
Igor Tavčar, Primorske novice
Mitja Marussig, Primorske novice
Miša Molk, TV Slovenija
Jasna Tepina, TV Slovenija
Darja Lojen, Štajerski val
Milka Dobravc, Štajerski val
Marjan Toš, Radio MB, Lovec
Brigita Rovšek, Radio Slovenija
Zlatka Strgar, Dnevnik
Marjan Remic, upokojeni novinar
Janez Temlin, samostojni novinar
Zmago Šalamun, Radio Tednik Ptuj
Monika Rijavec, samostojna novinarka
Zdenka Jagarinec, POP TV
Majda Santin Bažec, samostojna novinarka
Arden Stancich, TV Koper
Jasna Kontler Salamon, Delo
Nevenka Čurin, samostojna novinarka
Tomaž Klipšteter, Dnevnik
Majda Vukelič, Delo
Tanja Kremžar, Večer
Matjaž Zajec, TV Slovenija
Anka Dugorepec, Delo, ex Info TV
Matjaž Vizjak
Zoran Ličen, Tele 59, RTS
Vasja Ocvirk, samostojni novinar
Lidija Jež, samostojna novinarka
Nace Novak, Novi glas, Primorski Dnevnik
Vlado Podgoršek, upokojeni novinar
Silva Čeh, Delo
Katarina Fidermuc, Delo
Natalija Gorščak, TV Slovenija
Živa Brecelj, samostojna novinarka
Tomaž Karat, RTV Slovenija
Gabrijela Milošič, RTV Slovenija
Saša Krajnc, RTV Slovenija
Ana Hajšek Bučar, RTV Slovenija
Matej Korošec, RTV Slovenija
Tatjana Kren Hlebič, RTV Slovenija
Dragica Vujanovič, RTV Slovenija
Irena Bedrač, RTV Slovenija
Zoran Medved, RTV Slovenija
Simona Kopinšek, RTV Slovenija
Irma Ferlinc Guzelj, RTV Slovenija
Simon Šparavec, RTV Slovenija
Nina Cverlin, RTV Slovenija
Ema Staubar, RTV Slovenija
Andrej Geržina, RTV Slovenija
Saško Jazbec, RTV Slovenija
Drago Soršak, RTV Slovenija
Ivo Kores, RTV Slovenija
Andreja Rednak, Finance
Darja Tibaot Ciringer, TV Slovenija
Rajka Pupovac, TV Slovenija
Ilinka Todorovski, Finance
Marjan Šrimpf, TV Slovenija
Polona Fijavž, TV Slovenija

---------------------------------------------------------Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (4)

Disqus Comments (8)

https-spletnicasopis-eu