Erjavec: Grošelj bo med kampanjo v službi ali pa ga ne bo tam
|Last Updated on: 3rd oktober 2019, 07:10 pop
Klemen Grošelj bo tudi v času volilne kampanje za evropskega poslanca opravljal delo njegovega namestnika, ker ni sporočil, da odhaja na dopust, je obrambni minister Karl Erjavec (DeSUS) odgovoril na vprašanje poslanca Žan Mahniča (SD), kaj pomeni kandidatura državnega sekretarja Klemna Grošlja za vodenje ministrstva za obrambo. Erjavec je dodal, da pa bodo tudi v primeru, če se Grošelj še odloči za dopust, na ministrstvu našli rešitev. Klemen Grošelj za evropskega poslanca kandidira na listi LMŠ Marjana Šarca, kjer je na drugem mestu za Ireno Jovevo. Ker LMŠ raziskave javnega mnenja (po izkušnjah lanskega leta jim sicer ne moremo veliko verjeti), kažejo visoko podporo volivcev, Grošelj ni brez možnosti za izvolitev.
Dopusta ima še 38 dni
Kaj kandidatura pomembnega funkcionarja pomeni za vodenje ministrstva, je Erjavec Mahniču v celoti pojasnil tako:
“Državni sekretar Klemen Grošelj svoje naloge opravlja nemoteno in jih namerava opravljati tudi v času volilne kampanje. Na današnji dan ima na razpolago še 5 dni dopusta iz leta 2018 in 33 dni iz leta 2019. Zaradi volilne kampanje nima planiranega koriščenja dopusta v večjem obsegu. V kolikor pa se bo odločil za koriščenje dopusta, bo izvajanje nalog, za katere je pristojen, potekalo na način, kot je v ministrstvu praksa v vseh drugih primerih koriščenja dopustov ministra oziroma državnih sekretarjev.”
Na posnetku je državni sekretar Klemen Grošelj:
O Grošlju smo v medijih precej poročali, ko je oblast prevzemala vlada Alenke Bratušek, ki je za obrambnega ministra predlagala Romana Jakiča (nekoč LDS, pozneje Zares, PS, danes SAB).
Ko naša oblast preganja novinarje
Ko je parlament odločal o izvolitvi vlade Alenke Bratušek, je Revija Reporter namreč objavila posnetek tablice, ki jo je Jakič pustil na mizi v parlamentu. Na ekranu je bil Grošljev dopis Jakiču, v katerem mu predlaga zamenjavo generalnega sekretarja ministrstva, direktorice logistike, kadrov v obveščevalni službi in šefa generalštaba, pozitivno pa je Grošelj ocenil možnost, da bi generalna sekretarka postala soproga nekdanjega šefa Sove in LDS Iztoka Podbregarja. Jakič pozneje ni storil vsega, kar mu je Grošelj predlagal. Zaradi objave posnetka, ki ga je Jakič neprevidno pustil odprtega na ekranu, se je revija Reporter znašla celo v sodnem postopku, čeprav so novinarji le razkrili očitno malomarnost kandidata za ministra. Še bolj jo je skupil fotoreporter Jani Božič, ker je v dvorani DZ v času, ko so bili fotoreporterji tja povabljeni, slikal Alenko Bratušek, na katerega mobilnem telefonu se je videlo, da ji je že pred uradno razglasitvijo rezultata glasovanja čestital Peter Kraljič. Božič je bil zaradi preveč ostrega posnetka v državnem zboru obsojen na pogojno zaporno kazen, po kateri mora v zapor, če objavi še kaj tako ostrega. Možnosti za to je sam zmanjšal, ker se je preselil v Veliko Britanijo, kjer svobodo tiska razumejo drugače kot politiki in sodišča v Sloveniji.
Za koga boste glasovali na evropskih volitvah lahko odgovorite v anketi:
Komentarji (0)
Disqus Comments (0)