Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Stevanović učinkovit, polom Lipuščka, Grošelj s pet tisoč evri, Tomićeva brez

Last Updated on: 12th oktober 2024, 11:40 dop

Najbolj je kampanjo s 27.400 evri polomila koalicije DeSUS in Dobre države, nosilec liste je bil nekdanji novinar TVS Uroš Lipušček. V kampanjo ni praktično nič vložila NOT Violete Tomić, ki je imel vsega 738 evrov stroškov, po številu volivcev pa ni veliko zaostala za Lipuščkom. Po vložku v kampanjo sta vmes Resni.ca Zorana Stevanovića z 12.723 evri in Zeleni Slovenije, ki so imeli na vrhu Klemna Grošlja z 11.925 evri stroškov. To kažejo prva poročila na portalu Ajpes, ki so jih objavile štirih manjše stranke in liste, ki so na evropskih volitvah propadle. Pri Zelenih Slovenije so edini razkrili večjega donatorja: Grošelj je prispeval pet tisoč evrov. Če preračunamo je bila zelo učinkovita kampanja Resni.ce, ki jih je vsak volivec stal pol evra. DeSUS in Dobro državo skoraj dva evra. Še bolj od Resni.ce je bil sicer učinkovit NOT Violete Tomić, a ta kampanje praktično sploh ni imel, zbral pa skoraj toliko volivcev kot Zeleni Slovenije s porabljenimi deset tisoč evri.

Po poročilu o kampanji, ki ga je podpisal Stevanović, je večino denarja za kampanjo prispevala stranka Resni.ca iz svojega rednega računa: 12.040 evrov. Še dobrih 1.700 evrov so zbrali s prispevki. Kdo je podaril, ni mogoče razbrati. Poročilo Resni.ce je takšno:

Še precej večje stroške je s 27.400 evri za veliko manj volivcev prijavila Dobra država, ki je kandidirala skupaj z DeSUS. Finančno poročilo zanje je podpisal Gregor Vovk Petrovski, denar za kampanjo pa so si v celoti na volilni račun po poročilu nakazali iz rednega računa Dobre države. Čeprav so uradno kandidirali skupaj z DeSUS, v poročilu navajajo, da jim lista, s katero so skupaj kandidirali, ni nič prispevala. Celotno poročilo je takšno:

Za 11.925 evrov stroškov so prijavili Zeleni Slovenije. V poročilu, ki ga je podpisal Andrej Čuš, trdijo, da so denar zbrali s prispevki in razkrivajo, da je pet tisoč evrov podaril nekdanji evropski poslanec LMŠ (pozneje Svobode) Klemen Grošelj, ki je bil tudi nosilec liste. Drugih dobrotnikov pa ne.

Borislav Žulj iz Liste NOT (Nič od tega), ki jo je vodila Tomićeva, pa je prijavila vsega 738 evrov stroškov. Finančno kampanje praktično niso imeli. V poročilu trdijo, da so denar, ki so ga pa porabili, zbrali s prispevki plačanimi na posebni račun za kampanjo. Kdo je slabih tisoč evrov podaril, v poročilu ni mogoče razbrati.

--------------------------------------------------------- Spletni časopis je vsakomur dostopen zastonj. V nastajanje vsebin in profesionalno korektnost je vloženo veliko truda. Novinarsko delo stane. Podprite Spletni časopis z donacijo:
Nakazilo donacije je mogoče s kodo (slikaj in plačaj), ki olajša vnašanje podatkov pri rabi telefonov:

------------------------------------------------------- Vsebine Spletnega časopisa je v letu 2019 deloma sofinanciralo ministrstvo za kulturo, ki je prispevalo 8396,78 evrov. Sofinanciranje je bilo dodeljeno tudi za leto 2020, a se mu je Spletni časopis odpovedal, ker je novinar in urednik portala Peter Jančič prevzel vodenje Siola in programa ne bi bilo mogoče izvesti.

Komentarji (1)

Disqus Comments (2)

https-spletnicasopis-eu