Site icon Spletni časopis

Manever s tehničnim mandatarjem propadel. Janša kandidat za premiera. Kokotova o poskusih podkupovanj.

Poslanci SDS, NSi, SLS, Demokratov in Resni.ce so v parlament uradno vložili predlog za imenovanje Janeza Janše za predsednika vlade. Predlog je bil vložen danes ob 12. uri pod šifro 020-12/26-47/1 (EPA: 76-X) , kot prvopodpisana pa je pod njim vodja poslanske skupine SDS Jelka Godec. Del predloga je lastnoročno podpisano soglasje kandidata.
Državni zbor mora zdaj najpozneje v sedmih dneh o predlogu glasovati. Če bo Janša izvoljen bo postal premier že četrtič. To je doslej uspelo le še Janezu Drnovšku. Država bo po tem nekaj časa imela dva predsednika vlade, dokler Janši poslanci ne potrdijo še ministrske ekipe, bo tekoče posle s staro vlado še vodil Robert Golob.

Predlog za izvolitev Janše so podpisali tudi predstavniki stranke Resni.ca Zoran Stevanović, Katja Kokot, Nedeljko Todorović, Aleksander Štorek, Boris Mijič, kar kaže na to, da je desna sredina za projekt nove vlade uspela zbrati pestro in široko koalicijo. Vložitev kandidature je ob manevru s tehničnim mandatarjem zaznamoval še dopis poslanke Resni.ce Katje Kokot o poskusih podkupovanj poslancev:

Predsednica republike Nataša Pirc Musar doslej kakšnega tehničnega predsednika vlade, k čemur jo je včeraj spodbujala Svoboda, da bi preprečila nastanek desnosredinske vlade, še ni predlagala. Zdi se, da je manever Svobodi spodletel. Predlog za imenovanje Janše je takšen:

O dopisu Katje Kokot je novinar POP TV Anže Božič poročal tako:

Exit mobile version