“Na izredni skupščini Zveze vaterpolskih društev Slovenije so predstavniki klubov z absolutno večino glasov za novega predsednika potrdili Zorana Stevanovića.” To je včeraj sporočil predsednik Resni.ce Stevanović in dodal, da je kandidiral na pobude klubov, ki so ga povabili k razmisleku o prevzemu odgovornosti za vodenje zveze v času, ko slovenski vaterpolo potrebuje nov zagon, preglednost in pošteno vodenje.
Stevanović vodi stranko Resni.ca, ki jo je na zadnjih volitvah poslancev volilo 2,9 odstotka volivcev.
Pred volitvami je leta 2022 je organiziral del protestov proti ukrepom za omejevanje epidemije Covida prejšnje vlade. Za trud, ker mu je s tem pomagal na oblast, se mu je pozneje zahvalil premier Robert Golob tako, da ga je sprejel. Kot tudi druge vodje protestov (Jašo Jenulla, Niko Kovač…)
Ob izvolitvi za šefa vaterpolo zveze je Stevanović ocenil, da trenutno stanje v zvezi ni dobro, vendar verjame, da se lahko ponovno vzpostavi trdno organizacijsko in razvojno jedro slovenskega vaterpola.
Prvi izziv pa bo po njegovi oceni omogočiti, da se slovenska reprezentanca v najboljših možnih pogojih udeleži prihajajočega evropskega prvenstva v Beogradu, kar bo tudi pomemben simbol nove energije in enotnosti slovenskega vaterpola.
Na lanskih evropskih volitvah je Resni.ca s 4,8 odstotki propadla. Štiri EU poslance je na volitvah dobila SDS, Svoboda dva, po enega pa Vesna, SD in NSi. Pred Resnico je bila Šše SLS, pa tudi Levica s 4,8 odstotki.
Po številu preferenčni glasov je bil Zoran Stevanović na EU volitvah s 14.603 glasovi na devetem mestu med kandidati, po številu preferenčni glasov je prehitel dva izvoljena poslanca: Marjana Šarca (Svoboda) s 14.596 in Branka Grimsa (SDS) s 12.757. Je pa bil pred njim še en neizvoljen kandidat Peter Gregorčič (SLS) s 32,251 glasovi.
Največ prednostni glasov med vsemi je zbrala Romana Tomc (SDS): 73.974.

