Ko mora policija javnosti prikrivati posilstva migrantov na javnih krajih in to celo takšnih, ki so ravno prišli iz zapora, pa državi, tako se zdi, uhajajo najbolj osebni podatki o državljanih, ki potrebujejo nujno medicinsko pomoč, ki bi se pa naj prodajali na spletu. Takšni, denimo, iz katerih sem sam cenzuriral povsem osebne podatke, ki se nikakor ne bi smeli deliti in objavljati, torej telefonske številke, domači naslovi in opisi zdravstvenih težav:
Kot kaže je nekdo shekal bazo podatkov o klicih za nujno medicinsko pomoč in to prodaja na spletu. Na spletnem portalu Nove24TV so uhajanje preverili na Upravi za zaščito in reševanje. Odgovorili so jim tako:
“V imenu Uprave RS za zaščito in reševanje vas obveščam, da smo trenutno v fazi preverbe stanja in zaenkrat nismo zaznali zunanjih vdorov v naš strežnik. Glede na informacije gre izključno za podatke, kjer so kličoči potrebovali nujno medicinsko pomoč, zato smo v kontakt stopili tudi z Dispečersko službo zdravstva, saj je poleg tega v objavi na temnem spletu viden tudi njihov logotip.”
Iz ministrstva za obrambo pa so sporočili: “Številka 112 ni doživela kibernetskega napada Na temnem spletu so se pojavili podatki o klicih na številko 112, ki se nanašajo na hitro medicinsko pomoč kličočim. Po podrobnem pregledu strežnikov v Upravi RS za zaščito in reševanje (URSZR) je bilo ugotovljeno, da vdora v te strežnike ni bilo in da podatki z njih niso bili odtujeni. Vse kaže, da je do vdora prišlo na drugih strežnikih oziroma napravah izven URSZR in Ministrstva za obrambo, vsaj vsebina s podrobnejšimi zdravstvenimi podatki, ki je objavljena na temnem spletu, ni nastala na URSZR in Ministrstvu za obrambo. Številka 112 ter informacijska sistema URSZR in MO delujejo nemoteno in varno.”