Ker se (še) ne more vrniti na prejšnje delovno mesto ali sicer dobiti dela, je po nekdanji vodji poslanke skupine SMC Simoni Kustec Lipicer, ki ji je bilo prvo nadomestilo poslanske plače ta mesec že izplačano, pravico do poslanskega nadomestila dobil tudi nekdanji vodja poslanske skupine Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića, pozneje vodja poslanske skupine Zaab Alenke Bratušek, nazadnje pa poslanec SMC Jani Möderndorfer. Nadomestilo, s poračunom tudi za prejšnji mesec, mu bodo izplačali prihodnji mesec. Skupaj je doslej za takšna nadomestila zaprosilo 24 poslancev.
Möderndorfer kot izjema
Kar 15 zahtev za poslanska nadomestila so poslali bivši poslanci SMC. Ta stranka je volitve najbolj dramatično izgubila med vsemi, namesto 35 ima le še deset poslancev. Iz stranke pa so enega, Milana Brgleza, celo že izključili, a vztraja v poslanski skupini. Tri zahteve so poslali poslanci DeSUS, ki je druga največja poraženja volitev. Nadomestilo je zahteval tudi Peter Vilfan. Po ena zahteva je prišla od nekdanjih poslancev SD in SDS, nadomestila sta zahtevala Jan Škoberne in Ljubo Žnidar.
Pred štirimi leti je za nadomestila zaprosilo 34 bivših poslancev, med njimi tudi nekaj zanimivih.
Vrnitev poslanskih maratoncev
Denimo Brane Golubović (PS), ki je bil na tokratnih volitvah spet izvoljen in je postal vodja poslanske skupine Liste Marjana Šarca, je nadomestilo pred štirimi leti prejemal šest mesecev. Podobno je vrnitev uspela poslancu SD Samu Bevku, ki je nadomestilo prejemal celotno leto, ker je bil pred tem poslanec več mandatov zapored. Enako kot Bevku je vrnitev uspela Zvonku Černaču (SDS) in Alenki Jeraj (SDS), oba sta pred štirimi leti kot poslanca z več mandati nadomestilo prejemala celotno leto. Renata Brunskole (SD, PS), ki je pozneje postala generalna sekretarka Rdečega križa, je nadomestilo dobivala štiri mesece. Le dober mesec pa ga je potreboval Andrej Vizjak (SDS), ki se je naglo vrnil v elektrogospodarstvo.